Složení

Radix Codonopsis pilosulaeKořen pazvončeka Radix Codonopsis pilosulae je tradiční čínský lék. Má sladkou chuť, neutrální charakter. Používá se na zvýšení celkové vitality, při chronické únavě. Má regenerační schopnosti, příznivě působí na ledviny, posiluje organismus při vyčerpání, zvyšuje množství červených krvinek. Podporuje cirkulaci krve a chuť k jídlu.

Radix Astragali membranaceiKořen kozince blanitého nebo Radix Astragali membranacei: z rodu Fabaceae, sladká chuť. Užívání výtěžků z astragalu k léčebným účelům je doloženo přes 4000 let. Astragalus je posilovač imunity, dodává sílu, vitalitu a schopnost  odolávat psychickému a fyzickému stresu. Užívá se při cukrovce, ke snížení tlaku a srdečních onemocněních. Moderní vědecké výzkumy přiznávají výtěžku z kořene astragalu schopnost stabilizovat a posílit různé pochody imunitního systému, zejména proti onemocněním virového a bakteriálního původu v dýchacích cestách.

Radix Angelicae sinensisKořen anděliky čínské (Radix Angelicae sinensis): z rodu Apiaceae, hořkosladká, mírně pikantní chuť, voňavá. Má účinek posílování krevního oběhu, obnovuje pravidelnost menstruace, pomáhá proti zácpě i při potížích s trávením.

Semen NelumbinisSemeno lotosu indického (Semen Nelumbinis): posiluje slezinu, ledviny, pomáhá vylučovat přebytek tekutin z plic a dýchacích trubic, stimuluje psychiku a pomáhá zvýšit vitalitu u člověka.

Semen CoisisSemeno slzovky nebo Semen coicis: domovinou této rostliny vysoké až 2m je jihovýchodní Asie. Geneticky je bližší kukuřici než pšenici. Obsahuje škroby, tuky, bílkoviny, aminokyseliny leucin, tyrosin, lysin. Západní výzkumy přiřazují semenům účinky relaxace svalů, protinádorové, analgetické, sedativní, snižování hladiny cukru v krvi či snižování horečky.

Pericarpium Citri reticulatae pererenneKůra mandarinky obecní (Pericarpium Citri reticulatae perenne): má sladkou, ovocnou a svěží vůni, stimuluje psychiku, osvěžuje, zmírňuje bolesti při migréně, příznivě podporuje trávení a uvolňuje při nadýmání.

Radix GlycyrrhizaeKořen lékořice (Radix Glycyrrhizae): lékořice, z rodu Fabaceae, sladká chuť, neutrálního charakteru, zmírňuje kašel, má slabý projímavý účinek a uvolňuje křeče. Příznivě ovlivňuje i léčbu vředů žaludku a dvanácterníku, detoxikuje, reguluje účinky ostatních složek.